БЛИСКАВКОЗАХИСТ

Блискавкозахист — це комплекс заходів і спеціальних пристосувань для забезпечення безпеки будівлі та інженерного обладнання від ураження блискавкою.

Типові етапи виконання робіт з зовнішнього та внутрішнього блискавкозахисту:

  • 1. Складання технічного завдання.

Прибуття спеціалістів СТЦ «ОХОРОННІ СИСТЕМИ» на об’єкт для ознайомлення з ним та проведенням попередніх розрахунків. Складання технічного завдання з врахуванням вимог Замовника.

  • 2. Створення попереднього технічного проекту та складання кошторису.

На підставі технічного завдання та аналізу об’єкта формується технічний проект на основі якого складаються кошториси проектних робіт, обладнання, матеріалів і монтажних робіт. Технічний проект розробляється згідно нормативних документів та стандартів України. Погодження кошторису із Замовником.

  • 3. Створення робочого проекту.

На даному етапі створюється робочий документ, який дозволяє замовити обладнання та матеріали, а інсталяційній бригаді підготуватись до монтажних робіт. Робочий проект погоджується із Замовником та, при необхідності, з відповідними структурами протипожежного нагляду.

  • 4. Монтаж системи блискавко захисту.

Виконується встановлення кріплень(тримачів дроту) по даху та стінах об’єкту; монтаж мідної або оцинкованої катанки і блискавко приймачів; проведення земельних робіт та підготовка траншей; забивання штирів заземлення, прокладання полоси та з’єднання її із заземлювачами; вивід полоси на зовні та з’єднання з опусками. Встановлення устаткування для захисту внутрішніх систем електроживлення та слабко-струмових мереж.

  • 5. Перевірка працездатності системи.

Виконується перевірка всіх вузлів з’єднання катанки, підключення системи до заземлення. Проводяться заміри опору заземлення, як окремих заземлювачів так і всієї системи заземлення в цілому.

  • 6. Здача об’єкту Замовнику.

Здача системи блискавко захисту Замовнику, оформлення протоколів вимірювань параметрів електробезпеки та договорів на технічне обслуговування системи. Підготовка документів та прийом комісією об’єкту до експлуатації.