БЛИСКАВКОЗАХИСТ
Блискавкозахист — це комплекс заходів і спеціальних пристосувань для забезпечення безпеки будівлі та інженерного обладнання від ураження блискавкою.
Типові етапи виконання робіт з зовнішнього та внутрішнього блискавкозахисту:
1. Складання технічного завдання.
Прибуття спеціалістів СТЦ «ОХОРОННІ СИСТЕМИ» на об’єкт для ознайомлення з ним та проведенням попередніх розрахунків. Складання технічного завдання з врахуванням вимог Замовника.
2. Створення попереднього технічного проекту та складання кошторису.
На підставі технічного завдання та аналізу об’єкта формується технічний проект на основі якого складаються кошториси проектних робіт, обладнання, матеріалів і монтажних робіт. Технічний проект розробляється згідно нормативних документів та стандартів України. Погодження кошторису із Замовником.
3. Створення робочого проекту.
На даному етапі створюється робочий документ, який дозволяє замовити обладнання та матеріали, а інсталяційній бригаді підготуватись до монтажних робіт. Робочий проект погоджується із Замовником та, при необхідності, з відповідними структурами протипожежного нагляду.
4. Монтаж системи блискавко захисту.
Виконується встановлення кріплень(тримачів дроту) по даху та стінах об’єкту; монтаж мідної або оцинкованої катанки і блискавко приймачів; проведення земельних робіт та підготовка траншей; забивання штирів заземлення, прокладання полоси та з’єднання її із заземлювачами; вивід полоси на зовні та з’єднання з опусками. Встановлення устаткування для захисту внутрішніх систем електроживлення та слабко-струмових мереж.
5. Перевірка працездатності системи.
Виконується перевірка всіх вузлів з’єднання катанки, підключення системи до заземлення. Проводяться заміри опору заземлення, як окремих заземлювачів так і всієї системи заземлення в цілому.
- 6. Здача об’єкту Замовнику.
Здача системи блискавко захисту Замовнику, оформлення протоколів вимірювань параметрів електробезпеки та договорів на технічне обслуговування системи. Підготовка документів та прийом комісією об’єкту до експлуатації.